Відділ освіти Оріхівської РДА

Середа, 13.11.2019, 20:56
Доброго дня Гость | RSS
Меню сайту
Національно-патріотичне виховання


Зворотній зв'язок
Ім`я *:
E-mail *:
Текст *:

Наше опитування
До якої категорії Ви відноситесь?
Всего ответов: 728
Архів новин

1. Вступ

 

1.1.              Головні тенденції розвитку освітньої галузі у 2011 році

 

Впродовж 2011 року відділом освіти вживались заходи щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти та поліпшення умов навчання школярів.

Серед пріоритетних напрямків розвитку освітньої галузі району слід відзначити наступні:

У 2011 році відновлено 2 ДНЗ з короткотривалим режимом перебування -  у с. Вільнянка, с. Новоселівка.

Станом на 01.01.2012 року у районі функціонує 22 дошкільних навчальних заклади, із них: 5 НВК «Школа – дитсадок» (126 дітей); 13 постійнодіючих дошкільних навчальних закладів (1270 дітей); 2 сезонних дошкільних навчальних закладів (31 дітей).

Станом на 01.01.2012 різними формами дошкільної освіти охоплено 53,2%  від загальної кількості дітей відповідного віку.

Охоплення дітей п’ятирічного віку навчанням становить 99 %.

Одним із основних чинників забезпечення рівного доступу та одержання  якосної освіти є оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів. У цьому навчальному році припинила свою діяльність Новотроїцька ЗОШ  І ступеня, Комишуваська ЗОШ І-ІІ ступенів. Оленівський НВК «Школа – дитсадок» І-ІІ ступенів реорганізований в НВК І ступеня. Відділом освіти проводиться роз’яснювальна робота серед громадськості, батьків щодо подальшої оптимізації мережі закладів освіти.

Отримали атестати про здобуття загальної середньої освіти 199 випускників. Нагороджено золотою та срібною медалями 19 учнів  (9,5%).

Реалізовано право громадян здобуття освіти екстернатною формою навчання, за результатами якої отримали освіту 5 учнів.

Станом на 01.01.2012 в районі функціонує 29 загальноосвітніх навчальних заклади, в яких навчається 4038 школярів, у вечірніх класах при Оріхівському НВК № 2 імені академіка В.А. Лазаряна, Малотокмачанській ЗОШ І-ІІІ ступенів навчається 121 учень, сформовано 17 груп продовженого дня.

Станом на 01.01.2012 у школах району забезпечується  харчування 3884 дитини, з них 1707 дітей пільгових категорій (постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, учні 1-4 класів, діти-сироти, діти з малозабезпечених сімей). У 25 школах організовано гаряче харчування, 4 шкіл забезпечені буфетною продукцією.

Впродовж травня-червня 30 навчальних закладів функціонували в режимі пришкільних таборів. У них відпочивало 1310 дітей (81,8 % від заг. кількості учнів).

На оздоровлення пільгових категорій дітей з районного бюджету виділено 80 тис. грн., що дало можливість відправити на відпочинок 102 дитини. Для організації підвозу учнів пільгових категорій на оздоровлення витрачено 7,4 тис грн..

Станом на 01. 01.2012 року в районі за межами пішохідної доступності проживають  679 учнів та 68 вчителів.: шкільними автобусами перевозяться 472 учнів та 38 вчителів; рейсовими автобусами підвозяться 207 учнів та 21 вчитель. За кошти обласного та районного бюджетів придбано 3 шкільних автобуси для Преображенського НВК «Школа – дитсадок», Комишуваської та Кіровської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Пріоритетним завданням відділу є впровадження інформаційних технологій у навчальний процес.

В закладах освіти району є в наявності 285 комп’ютерів. Тобто на один комп’ютер у 2011 навчальному році припадає 14 учнів (або 8 комп’ютерів на 100 учнів). У навчальних закладах облаштовано 30 комп’ютерних класів. Практично два з трьох вчителів володіють комп’ютерною технікою.

Можливість виходу у мережу Інтернет має  26 шкіл або 86,7%. Створено власні веб-сторінки відділу освіти і 26 шкіл. Школи мають власні електронні адреси, через які здійснюється ділове листування між відділом освіти і школами району.

Профільне навчання в старшій школі – одне з головних завдань розвитку освітньої галузі . В 2011 навчальному році профільне навчання організовано в 16 загальноосвітніх школах для 92 % учнів 10-11 класів за напрямками: природничо-математичний, філологічний, суспільно–гуманітарний, інформаційно-технологічний.

Стабільно працюють  над вирішенням проблем профілізації педагогічні колективи Новояковлівської, Комишуваської, Кіровської, Димитрівської ЗОШ І-ІІІ ст., Оріхівської гімназії №1 «Сузір׳я». В цих школах краще вирішуються питання зміцнення навчально-матеріальної бази, кадрового забезпечення викладання профільних предметів, розвитку позашкільної освіти, співпраці з вищими навчальними закладами.

Результативністю відзначається участь школярів у різноманітних конкурсах, турнірах, олімпіадах (призових місця на обласному етапі Всеукраїнських олімпіад з предметів, обласному етапі захисту науково – дослідних робіт МАН).

На виконання Програми з обдарованою учнівською молоддю, в жовтні - листопаді 2011 року пройшли І та ІІ етапи учнівських олімпіад, в яких взяли участь 525 учнів із 26 загальноосвітніх навчальних закладів; переможцями стали 266 учнів із 17 закладів освіти; 45 учнів – переможців відібрані для участі  у ІІІ (обласному) етапі.

У 2011 році функціонувало 13 міжшкільних профільних груп: з української літератури, української мови, історії рідного краю,  народознавства, основ журналістики, основ православної культури, літератури рідного краю, „рівний - рівному”, з основ музейної справи, екології, біології та ін. Завдяки роботі міжшкільних факультативів учні сільських шкіл мають змогу брати участь у роботі районного відділення Малої академії наук України, 6 учнів стали переможцями районного етапу та учасниками обласного етапу МАН з української літератури, історії України.

Відбувся Всеукраїнський конкурс «Учитель року», в якому брали участь 5 вчителів району, переможцями стали вчителі: Соломонов  В.Ю.- вчитель фізичної культури Оріхівської гімназії № 1 «Сузіря», Сливко І.А.- вчитель англійської мови Оріхівського НВК № 2 імені академіка В.А. Лазаряна, Пакета С.А. – вчитель української мови та літератури Омельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Проведено заміну покрівлі дахів у Оріхівському КДНЗ «Сонечко» та «Калинка», вікон у Комишуваському КДНЗ «Казка», Новопавлівському КДНЗ «Ромашка», ремонт опалювальної системи в Оріхівських КДНЗ «Сонечко», «Калинка», «Червона шапочка» (на суму 303 тис. 380грн.). Оріхівськими дошкільними навчальними закладами «Червона шапочка», «Дюймовочка», «Калинка», Кіровським КДНЗ «Чебурашка» придбано технологічне обладнання для харчоблоків, килимове покриття для музичної зали, дитячих меблів, проведено заміну лінолеуму в ігрових кімнатах.

Для створення належних умов для функціонування закладів освіти району та недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2011-2012 років виконано капітальні ремонти теплотрас та систем опалення в Кіровській, Омельницькій, Малотокмачанській, Юрківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, проведено капітальний ремонт приміщень, покрівлі, туалетів Комишуваської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Котельні Малотокмачанської ЗОШ І-ІІІ ст., Оріхівської гімназії №1 «Сузір′я», Оріхівських КДНЗ «Калинка» і «Сонечко» переведені на альтернативний вид палива.

Розпочато роботу з виготовлення правовстановлюючих документів на заклади освіти (свідоцтва на право власності, державні акти на землю).

 

1.2.              Основні передумови реалізації плану роботи відділу у 2012 році

 

1.            Заходи плану будуть реалізовуватися через систематичне вивчення та підтримку стану справ та надання практичної допомоги закладам освіти.

2.            Системний контроль за виконанням законодавчих та нормативних документів, розпоряджень  голови райдержадміністрації, рішень сесії районної ради, рішень колегії та наказів управління освіти і науки ОДА та відділу освіти РДА.

3. Внесення пропозицій до річного, щоквартальних,  планів роботи райдержадміністрації та на щотижневі апаратні наради у голови райдержадміністрації;  тижневих планів роботи відділу освіти.

4. Протягом червня-липня відповідальні працівники відділу готують узагальнюючі матеріали для підсумкової колегії та районної серпневої конференції «Про роботу в 2011/2012 навчальному році та завдання на 2012/2013 навчальний рік», рішення та рекомендації яких направляються закладам освіти для керівництва та використання в практичній роботі, уточнення та корегування власних планів і завдань.

5. Аналіз стану справ у навчальних закладах та підготовка аналітично-інформаційних матеріалів, методичних рекомендацій, управлінських документів.

6. Забезпечення електронного листування через мережу Інтернет із навчальними закладами з метою  оперативного інформування.

7. Підготовка аналітичних матеріалів спеціалістами відділу з відповідними пропозиціями.

8. Складання щоквартальних та щотижневих планів роботи відділу освіти.

 

1.3.              Основні проблемні питання, над вирішенням яких працюватиме відділ  освіти у 2012 році

 

-          недостатні обсяги фінансування освітньої сфери, що в першу чергу, впливає на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, оснащення їх сучасними технічними засобами навчання, підключення до мережі Інтернет, в т.ч. і ДНЗ;

-          наближення якості навчання до європейських та світових стандартів;

-          недосконалість мережі дошкільних навчальних закладів з реальними потребами та з бюджетними можливостями;

-          недостатність коштів на фахову періодику, видання власних друкованих матеріалів з метою поширення передового педагогічного досвіду;

-          підвищенні рівня соціально-економічного, фінансового забезпечення освітян району;

-          оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів району;

-          активізація роботи щодо створення освітніх округів.

 

1.4.              Головними цілями державної політики у 2012 році будуть:

 

Ø  забезпечення громадянам рівних умов для здобуття високоякісної дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти;

Ø  створення системи роботи з патріотичного виховання на історико-культурних традиціях району;

Ø  удосконалення кадрової  роботи;

Ø  посилення психолого-педагогічного супроводу навчально-виховного процесу;

Ø  інноваційна діяльність, реалізація спільних з місцевими громадами проектів;

Ø  укріплення  матеріально-технічної бази, створення здоров’язберігаючого середовища.

 

1.5.              Ресурсне забезпечення:

 

Заклади будуть фінансуватися в межах бюджетних асигнувань, що передбачені в державному та місцевому бюджетах.

Забезпечуватиметься виконання районних програм, зокрема, таких як:

-          Програма розвитку освіти в Оріхівському районі на 2010 - 2012 роки;

-          Програма «Шкільний автобус»;

-          Цільова програма роботи з обдарованою учнівською молоддю Оріхівського району на 2011-2014 роки;

-          Комплексна програма «Молодь Оріхівщини» на 2009 -2012 роки.

 

1.6.              Основні завдання освітньої політики району  на 2012 рік

 

1.       Модернізація змісту освіти, орієнтація на системний розвиток особистості, забезпечення наступності між усіма  освітніми ланками.

2.       Забезпечення обов’язкової дошкільної освіти всіх дітей 5-річного віку, здійснення соціально-педагогічного патронату сімей з дітьми дошкільного віку.

3.       Вдосконалення методичного забезпечення Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» та поетапне впровадження її в практику роботи дошкільних закладів.

4.       Забезпечення медико-психолого-педагогічної взаємодії з проблеми охорони фізичного здоров’я дітей  у інтеграції вимог суспільного і сімейного виховання.

5.       Охоплення всіх дітей  шкільного віку систематичним навчанням і забезпечення умов здобуття ними повної загальної середньої освіти.

6.       Забезпечення належних умов для поступової адаптації учнів 5-х класів до навчання у школі ІІ ступеня, учнів 10-х класів при переході на  профільність.

7.       Забезпечення виконання навчальними закладами державних вимог щодо змісту, рівня, обсягу дошкільного, позашкільної та середньої освіти, впровадження державних стандартів.

8.       Впровадження з   1 вересня 2012 року нового Державного стандарту початкової загальної освіти, з наданням пріоритету здоров’язберігаючим  технологіям та екологічній спрямованості освіти.

9.       Організація роботи позашкільних навчальних закладів як координаційних центрів виховної та організаційно-масової роботи.

10.   Розвиток у підростаючого покоління творчих здібностей, підтримку обдарованих дітей і молоді, формування навичок дослідницької та наукової роботи, самоосвіти і самореалізації особистості.

11.   Задоволення освітніх потреб дітей з особливими потребами, інтеграцію їх у ЗНЗ. Здійснення заходів щодо формування сучасної моделі комплексної підтримки дитини з вадами розвитку, що передбачає активну участь сім’ї у реабілітаційному процесі.

12.   Створення умов для формування моделі виховної роботи відповідно Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України.

13.   Спрямування виховної роботи на становлення демократично зорієнтованої, відповідальної, моральної і самодостатньої особистості.

14.   Зміцнення демократичних засад в освіті, у т.ч. шляхом розвитку учнівського самоврядування, залучення в установленому порядку  учнів до участі у вирішенні питань місцевого значення.

15.   Формування через освіту здорового способу життя, високої гуманістичної культури особистості, здатності протидіяти негативним соціокультурним впливам і бездуховності.

16.   Забезпечення виконання у повному обсязі ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства» в частині організації безоплатного харчування учнів 1-4 класів.

17.   Впровадження сучасних інформаційних педагогічних технологій, створення умов для набуття кожним  учителем умінь і навичок користувача комп’ютера та використання сучасних технологій у навчальному процесі.

18.   Сприяння безперервній освіті педагогічних працівників, надання їм науково-методичної допомоги для фахового вдосконалення і розвитку творчості.

19.   Удосконалення системи управління освітою шляхом переходу до державно-громадського управління, забезпечення активної взаємодії органів самоуправління і громадських організацій; сприяння активізації діяльності батьківської громадськості, піклувальних рад, різноманітних фондів, меценатів.

20.   Інформаційне забезпечення педагогічних працівників з питань педагогіки, психології, фахових дисциплін з метою безперервного підвищення їхньої  кваліфікації і вдосконалення педагогічної майстерності.

21.   Всебічний розвиток творчих здібностей педагогів, формування у них навичок науково-дослідницької роботи, зацікавленості новими педагогічними технологіями.

22.   Підвищення рівня методологічної підготовки педагогічних кадрів, перенесення акценту на інтерактивні аспекти  навчання.

23.   Проведення моніторингу навченості та вихованості учнів, використання сучасних технологій тестової оцінки знань.

Форма входу
Календар новин
«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Пошук
Друзі сайту
Сайти закладів освіти
Сайти відділів освіти
Відділ освіти Оріхівської РДА © 2009 - 2019Сайт створено у системі uCoz;